Ankara 19 Mayıs..

9 Haz 2017Yaş 7, ilk maç Göztepeyle, babamın elini tutmuşum boynumda atkım, kafamda en sevdiğim şapkam. Stad Ankara 19 Mayıs. İnsanlar var her yerde bu kadar kalabalığı ilk defa görüyorum. Herkes gergin gibi. Staddaki ilk simitimi alıyor babam. Biletim yok, birşeyler dönüyor içeri giriyoruz. İçeri giren herkes çok mutlu oluyor bir anda. Çekirdek çitleyenler sigara içenler ne yapıyor bu insanlar merak ediyorum. Gol oluyor herkes ayakta ben onları izliyorum garip bir his var içimde. Maç bitiyor, işte böyle başlıyor herşey.

Yaş 8,9,10

Trt radyo açık, mikrofonlar 19 Mayıs stadyumuna bağlanıyor, evdeki herkes heyecanlı teybin sesi açılıyor golü atan oyuncu Kennedy, evde bayram havası.

Deplasman var bugün, yaş 15-16, istikamet İstanbul. Herkes koşturuyor oradan oraya herkes de bir telaş var. Emanetler zula da, otobüsler kalkacak, yer Ankara 19 Mayıs stadyumu.

Yaş olmuş bilmem kaç, küme düşüyor Ankaragücü, ellerde karanfil, gözler de yaş koltuklar buz gibi. Yer Ankara 19 Mayıs stadyumu.

Yaşımızı unuttuk, Ankaragücü yine kümeye düşecek bu sene, herkes susmuş dillerde hüzünlü besteler. Dokunsan ağlayacaklar kocaman adamlar. Yer Ankara 19 Mayıs stadyumu.

Yaş olmuş 25, telefonlar susmuyor. Bilet var mı?, bilet lazım, fazla bilet. Şu an mutlu olmayan insan sayısı sıfır. Kiminin borcu var, kiminin hastalığı var, kiminin hastası var ama mutlu olmayan insan yok. Ankaragücü şampiyon olmuş meşaleler yanmış. Yer Ankara 19 Mayıs stadyumu.

Bir haber çıkıyor şimdi, Ankara 19 Mayıs yıkılacak diyorlar. Bu kadar mutluluk, bu kadar hüzün, bu kadar hayali bu kadar çabuk yıkamazlar elbette. Ankara 19 Mayıs stadyumu bir neslin hayallerindedir, rüyalarındadır. Sen en güzel haykırışların, en güzel bestelerin, mutlulukların stadyumusun. Sen hep bizimlesin, hoşçakal iki gözüm.

0 yorum:

Yorum Gönder